Драги наши пријатели, Ве известуваме дека вашите нарачки за Денот на Вљубените е потребно да ги направите најдоцна до 11.02.2023 Сабота до 12.00 часот. Ви посакуваме мноооогу љубов :) <3

City Flowers Skopje

Среќни Срца

  • Висина на растението прикажано на фотографијата: 10-20 см
  • Достапно во една големина
  • Се испорачува во керамичка саксија 
  • Вклучена е бесплатна картичка за порака
  • Можност за избор на дополнителни производи
  • Бесплатна испорака во Скопје 

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производии
Хелиум Срце
(1 балон)
+ 370 ден
Мече
(25 см)
+ 600 ден
Хелиум балони
(7 балони)
+ 1400 ден
MERCI
(250 гр.)
+ 460 ден
TOFFIFEE
(200 гр.)
+ 430 ден
Lindt Lindor
(200 гр.)
+ 490 ден
BAJADERA
(200 гр.)
+ 450 ден
RAFFAELLO
(150 гр.)
+ 400 ден
T'ga za Jug
Тиквеш 0,75 л.
+ 500 ден
ALEXANDRIA
Тиквеш 0,75 л.
+ 500 ден
Alexandria Cuvée - Црвено
Тиквеш 0,75 л.
+ 660 ден
Alexandria Cuvée - Розе
Тиквеш 0,75 л.
+ 660 ден
Alexandria Cuvée - Бело
Тиквеш 0,75 л.
+ 660 ден
Domaine Lepovo - црвено
Тиквеш 0,75 л
+ 1750 ден
Domaine Lepovo - бело
Тиквеш 0,75 л
+ 1750 ден

Cityflowers.mk врши испорака само на територија на Град Скопје и истата е секогаш бесплатна.
Испораката се извршува :

-       од денес за утре

-       секој работен ден од понеделник до сабота.

Исто така можете да закажете испорака на одреден датум, два месеци однапред.

Недела и државни празници се неработни денови.


Повеќе

Hoya kerrii попознато како Lucky Hearts, Sweetheart Plant или Valentine Hoya, со своите ливчиња во облик на срце претставува совршен подарок за Вашата сакана личност. Испратете дел од љубовта во вашето срце на еден поразличен и несекојдневен начин.

Картичка за лична порака е вклучена.

Висина на растението: 10 см
Висина со саксија: 10- 15 см

Имајте предвид дека постои можност одредени цвеќиња, бои или саксии да не се достапни во моментот на вашата нарачка. Во ваков случај, извршуваме замена на истите со најслични на нарачаните (со еднаква или поголема вредност) и со чија употреба ќе го задржиме истиот дизајн на цвеќето/аранжманот кој сте го одбрале. 

Температура: Идеална собна температура 15-26 °C.

Светлина: Ова растение може да издржи и во простории со ниско ниво на светлина, но за да расте и цвета му е потребно повеќе светлина. Можете даго поставите било каде во просторијата, но не го поставувајте на директно сонце.

Наводнување:  Најдобро е да дозволите земјата во која е засадено растението да се исуши целонсо пред повторно да го наводнувате. Внимавајте да не го наводнувате премногу бидејки постојана влажна земја може да придонесе до скапување на корените на растението. Еднаш до два пати месечно е доволно да се наводнува, по неколку капки вода бидејки растението е во малечка саксија. Кога ќе го пресадувате растението, саксијата е потребно да има дупки од каде ќе истекува вишокот на вода. 

Земја: Користете земја со добра дренажа, односно земја која се користи за кактуси и сукуленти.

Прихрана: Додека растението е мало или само со едно ливче доволно е да се прихранува еднаш до два пати годишно. Повозрасните растенија со повеќе ливчиња можат да се прихрануваат 5-6 пати годишно со течна прихрана. 

Пресадување: Ова растение треба да се пресади кога ќе пушти нови ливчиња или на секои две години.

Достава

 

Изненадувања

 

+389 70 272 728

Наш предлог

Совети за одгледување и промоции?