City Flowers Skopje

Сансеверија (Sansevieria Laurentii)

  • Висина на растението прикажано на фотографијата: 30-40 см
  • Достапно во повеќе големини
  • Можност за избор помеѓу керамичка саксија или украсна хартија
  • Вклучена е бесплатна картичка за порака
  • Можност за избор на дополнителни производи (вино, чоколади, мече...)
  • Бесплатна испорака во Скопје 
Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производии
Мече
(25 см)
+ 600 ден
Хелиум балони
(7 балони)
+ 1400 ден
MERCI
(250 гр.)
+ 460 ден
Стаклена Вазна
(20 см)
+ 400 ден
TOFFIFEE
(200 гр.)
+ 430 ден
Lindt Lindor
(200 гр.)
+ 490 ден
BAJADERA
(200 гр.)
+ 450 ден
RAFFAELLO
(150 гр.)
+ 400 ден
T'ga za Jug
Тиквеш 0,75 л.
+ 500 ден
ALEXANDRIA
Тиквеш 0,75 л.
+ 500 ден
Alexandria Cuvée - Црвено
Тиквеш 0,75 л.
+ 660 ден
Alexandria Cuvée - Розе
Тиквеш 0,75 л.
+ 660 ден
Alexandria Cuvée - Бело
Тиквеш 0,75 л.
+ 660 ден
Domaine Lepovo - бело
Тиквеш 0,75 л
+ 1950 ден

Cityflowers.mk врши испорака само на територија на Град Скопје и истата е секогаш бесплатна.
Испораката се извршува :

-       од денес за утре

,секој работен ден од Понеделник до Сабота.

Исто така можете да закажете испорака на одреден датум, два месеци однапред.

Недела и државни празници се неработни денови.


Повеќе
Sansevieria Laurentii  едно од највпечатливите зелени растенија кои одлично се вклопуваат во секоја просторија, дури и во оние кои имаат помалку дневна светлина. Одличен роденденски подарок или ваш пријател во вашиот дом или канцеларија.

Можете да го добиете завиткан во украсна харитја или во керамичка саксија.
Картичка со лична порака е вклучена.
Висина на растението: 30-40 см

Имајте во предвид дека постои можност одредени цвеќиња, бои или саксии да не се достапни во моментот на вашата нарачка. Во ваков случај, извршуваме замена на истите со најслични на нарачаните (со еднаква или поголема вредност) и со чија употреба ќе го задржиме истиот дизајн на цвеќето/аранжманот кој сте го одбрале. 

Температура:  Оптимална температура за раст и развој е 18-35 °C. Отпорноста на суша го прави овa растение идеално за одгледување во простории со централно греење во текот на зимата.

Светлина: Сансеверијата најдобро успева на осветлено и сончево место. Сепак добро поднесува и места со малку светлина.

Наводнување: Треба многу умерено да се залева. Во зима кога нема доволно светло, а температурата е под 20°C, залевајте ја многу ретко. На температура од 15 °C треба да престанете со залевање.

Земја: Песоклива и прозрачна земја која не смее да содржи тресет односно земја наменета за сукуленти и кактуси.

Прихрана: Од Мај до Септември прихранувајте ја еднаш месечно со течно или минерално ѓубриво.

 

Достава

 

Изненадувања

 

+389 70 272 728

Наш предлог

Совети за одгледување и промоции?