City Flowers Skopje

Празнична плетенка

  • Содржина на прикажаниот производ: Растение - Sansevieria cylindrica (висина 20-30 см), керамичка саксија, Дрвена светлечка елка со батерии (20-30-см), новогодишни додатоци
  • Вклучена е бесплатна картичка за порака и пакување
  • Можност за избор на дополнителни производи (вино, чоколади, мече...)
  • Бесплатна испорака во Скопје

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Мече
(80 см)
+ 1800 ден
Meче
(30 см)
+ 550 ден
MERCI
(250 гр.)
+ 410 ден
Ferrero Rocher
(200 гр.)
+ 410 ден
Стаклена Вазна
(20 см)
+ 350 ден
TOFFIFEE
(200 гр.)
+ 370 ден
Lindt Lindor
(200 гр.)
+ 410 ден
BAJADERA
(200 гр.)
+ 390 ден
RAFFAELLO
(150 гр.)
+ 320 ден
T'ga za Jug
Тиквеш 0,75 л.
+ 430 ден
ALEXANDRIA
Тиквеш 0,75 л.
+ 430 ден
Barovo - Црвено
Тиквеш 0,75 л
+ 1600 ден
Bela Voda - Бело
Тиквеш 0,75 л.
+ 1600 ден
Alexandria Cuvée - Црвено
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Alexandria Cuvée - Розе
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Alexandria Cuvée - Бело
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден

Cityflowers.mk врши испорака само на територија на Град Скопје и истата е секогаш бесплатна.
Испораката се извршува :

-       од денес за утре

,секој работен ден од Понеделник до Сабота,  во период од 10.00 до 16.00 часот.

Исто така можете да закажете испорака на одреден датум, два месеци однапред.

Недела и државни празници се неработни денови.

За испорака во другите градови низ Македонија контактирајте не на info@cityflowers.mk


Повеќе
Новогодишните празници се на прагот, а магијата на споделувањето среќа и подароци веќе започнува.
Испратете честитки за поубава и поуспешна наредна година, до секој ваш пријател или бизнис соработник и искажете ја Вашата почит, благодарност и желба на еден поинаков начин.
 
Висина на растението: 20-30 см

Имајте во предвид дека постои можност одредени цвеќиња, бои или саксии да не се достапни во моментот на вашата нарачка. Во ваков случај, извршуваме замена на истите со најслични на нарачаните (со еднаква или поголема вредност) и со чија употреба ќе го задржиме истиот дизајн на цвеќето/аранжманот кој сте го одбрале. 

Температура Оптимална температура за раст и развој е 18-35 °C. Отпорноста на суша го прави овa растение идеално за одгледување во простории со централно греење во текот на зимата. Никако не дозволувајте температурата да падне под 10 °C.

Светлина: Цилиндричната сансеварија добро успева на светло место, но не и на директно сонце. Поднесува и помалку осветлени места, но во тие случаи нејзиниот раст ќе биде побавен. Идеално е да биде поставена на северниот прозорец во просторијта.

Наводнување: Бара многу малку вода и ретко залевање. Во зима залевајте ја еднаш месечно, а во лето еднаш неделно или еднаш на две недели.

Земја: Песоклива и прозрачна земја која не смее да содржи тресет односно земја наменета за сукуленти и кактуси.

Прихрана: Од Мај до Септември прихранувајте ја еднаш месечно со течно или минерално ѓубриво.

Достава

 

Изненадувања

 

+389 70 272 728

Наш предлог

Совети за одгледување и промоции?