City Flowers Skopje

Орхидеа со две стебла

  • Висина на растението прикажано на фотографијата: 60 см
  • Достапно во една големина
  • Можност за избор помеѓу бела керамичка саксија или украсна хартија
  • Вклучена е бесплатна картичка за порака
  • Можност за избор на дополнителни производи
  • Бесплатна испорака во Скопје 
  • Доколку конкретната боја на орхидеа не е достапна во моментот на вашата нарачка, вршиме замена со друга боја 


Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производии
Хелиум Срце
(1 балон)
+ 370 ден
Мече
(25 см)
+ 680 ден
Хелиум балони
(7 балони)
+ 1400 ден
Среќен Роденден
(1 балон)
+ 370 ден
MERCI
(250 гр.)
+ 520 ден
Стаклена Вазна
(20 см)
+ 450 ден
Lindt Lindor
(200 гр.)
+ 560 ден
BAJADERA
(200 гр.)
+ 520 ден
RAFFAELLO
(150 гр.)
+ 400 ден
T'ga za Jug
Тиквеш 0,75 л.
+ 550 ден
ALEXANDRIA
Тиквеш 0,75 л.
+ 550 ден
Alexandria Cuvée - Црвено
Тиквеш 0,75 л.
+ 750 ден
Alexandria Cuvée - Розе
Тиквеш 0,75 л.
+ 750 ден
Alexandria Cuvée - Бело
Тиквеш 0,75 л.
+ 750 ден
Domaine Lepovo - црвено
Тиквеш 0,75 л
+ 2500 ден
Domaine Lepovo - бело
Тиквеш 0,75 л
+ 2500 ден

Cityflowers.mk врши испорака само на територија на Град Скопје и истата е секогаш бесплатна.
Испораката се извршува :

-       од денес за утре

,секој работен ден од Понеделник до Сабота.

Исто така можете да закажете испорака на одреден датум, два месеци однапред.

Недела и државни празници се неработни денови.


Повеќе
Орхидеата претставува симбол на убавина и љубов и не останува незабележана каде и да се наоѓа. Таа е една од нашите најпродавани саксиски растенија, одлична како корпорациски подарок, подарок со кој ќе искажете благодарност или пак, на ваше задоволство, како декорација во сопствениот дом.

Можете да одберете орхидеа со керамичка саксија (прикажана на фотографијата) или спакувана во украсна хартија. Картичка за порака е вклучена.
Висина на растението: 60 см

Имајте во предвид дека постои можност одредени цвеќиња, бои или саксии да не се достапни во моментот на вашата нарачка. Во ваков случај, извршуваме замена на истите со најслични на нарачаните (со еднаква или поголема вредност) и со чија употреба ќе го задржиме истиот дизајн на цвеќето/аранжманот кој сте го одбрале. 

Температура: Идеална денска температура 16-24 °C и ноќна 16-18 °C.

Светлина: Ова растение сака многу светлина. Минимум 10 часа светлина, но не директна сончева, ќе придонесе Орхидејата да биде среќна и здрава.

Наводнување:  Најдобро е да дозволите земјата да се исуши целонсо пред повторно да ја наводнувате вашата Орхидеја. Многу вода и постојана влажна земја може да придонесе скапување на корените на растението.Исто така не наводнувајте ја врз листовите и стеблото бидејки водата се задржува таму и може да предизвика развивање на бактерии и скапување.

Земја: Користете земја која се користи за Орхидеи односно земја со добра дренажа.

Прихрана: Додавајте течна прихрана за Орхидеи на секои 10-14 дена.

Достава

 

Изненадувања

 

+389 70 272 728

Наш предлог

Совети за одгледување и промоции?