City Flowers Skopje

Новогодишна кутија со Poinsettia

  • Содржина на прикажаниот производ : Дрвена кутија, Црвено вино Alexandria Cuvee TIKVES (750 мл.), Божиќно цвеќе Poinsettia  (30-40 см) завиткано во украсна хартија
  • Можност за избор помеѓу 5 варијанти на вино
  • Вклучена е бесплатна картичка за порака
  • Можност за избор на дополнителни производи (вино, чоколади, мече...)
  • Бесплатна испорака во Скопје
  • Бојата и типот на кутијата зависи од моменталните залихи

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Мече
(80 см)
+ 1800 ден
Meче
(30 см)
+ 550 ден
MERCI
(250 гр.)
+ 410 ден
Ferrero Rocher
(200 гр.)
+ 410 ден
Стаклена Вазна
(20 см)
+ 350 ден
TOFFIFEE
(200 гр.)
+ 370 ден
Lindt Lindor
(200 гр.)
+ 410 ден
BAJADERA
(200 гр.)
+ 390 ден
RAFFAELLO
(150 гр.)
+ 320 ден
T'ga za Jug
Тиквеш 0,75 л.
+ 430 ден
ALEXANDRIA
Тиквеш 0,75 л.
+ 430 ден
Barovo - Црвено
Тиквеш 0,75 л
+ 1600 ден
Bela Voda - Бело
Тиквеш 0,75 л.
+ 1600 ден
Alexandria Cuvée - Црвено
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Alexandria Cuvée - Розе
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Alexandria Cuvée - Бело
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден

Cityflowers.mk врши испорака само на територија на Град Скопје и истата е секогаш бесплатна.
Испораката се извршува :

-       од денес за утре

,секој работен ден од Понеделник до Сабота,  во период од 10.00 до 16.00 часот.

Исто така можете да закажете испорака на одреден датум, два месеци однапред.

Недела и државни празници се неработни денови.

За испорака во другите градови низ Македонија контактирајте не на info@cityflowers.mk


Повеќе
Новогодишните празници се на прагот, а магијата на споделувањето среќа и подароци веќе започнува.
Испратете честитки за поубава и поуспешна наредна година, до секој ваш пријател или бизнис соработник и искажете ја Вашата почит, благодарност и желба на еден поинаков начин.
Висина на растението: 30-40 см

Имајте во предвид дека постои можност одредени цвеќиња, бои, саксии, кутии или корпи да не се достапни во моментот на вашата нарачка. Во ваков случај, извршуваме замена на истите со најслични на нарачаните (со еднаква или поголема вредност) и со чија употреба ќе го задржиме истиот дизајн на цвеќето/аранжманот кој сте го одбрале. 

Додека цвета Божиќната ѕвезда треба да ја чувате во малку постудена просторија на температура од 15 до 20 степени целзиусови, затоа што во потопла просторија брзо ќе прецвета. Не ја поставувајте во близина на радијаторите, клима уредите и други извори на топлина и секако избегнувајте места каде често се отвара врата или прозор.
Секојдневно проверувајте ја влажноста на почвата и полевајте со вода само тогаш кога земјата е потполно сува. Наводнувјте со доволно количество вода со цел да се навлажни целата почва, а вишокот на вода што ќе остане во подлошката одстрнете го. Ако не ја наводнувате доволно долните листови ќе започнат да паѓаат. Од друга страна, пак, ако ја наводнувате премногу долните листови најпрво ќе започнат за пожолтуваат, па потоа ќе паднат.

Додавајте прихрана за Божиќната ѕвезда еднаш во месецот.

Кога листовите на Божиќната ѕвезда ќе започнат да паѓаат одприлика при крајот на зимата и почетокот на пролетта, преместете ја на постудено место. Потоа следува период на кастрење на гранките и пресадување на растението во поголема сакисја (доколку е потребно) со нова хранлива земја со 15 % чист песок.

Скратете ги нејзините гранчиња на должина од околу 10 сантиметри и притоа внимавајте да ги запечатите местата каде се пресечени гранчињата со восок од свеќа или запрашете го со малку дрвен јаглен, со цел да не истече млекото од цвеќето.

Доколку млекото истече постои голема веројатност цвеќето да не процвета. Оваа постапка се извршува со цел да пораснат нови гранчиња и да се развијат нови пупки.

На есен, во периодот од Октомври до средината на Ноември внесете ја Божиќната ѕвезда внатре во вашиот дом и поставете ја во потемна просторија. Во овој период и се потребни само 10 часа светлина што значи во периодот од 17.00 до 08.00 часот треба да ја поставите во потполно темна просторија бидејки ако дојде во допир со светлина формирањето на црвените листови ќе биде нарушено. Само во такви услови ќе се развијат нови црвени листови во кои ќе имате можност да уживате и следниот Божиќ.

Достава

 

Изненадувања

 

+389 70 272 728

Наш предлог

Совети за одгледување и промоции?