Драги наши пријатели, Ве известуваме дека сервисот на City Flowers нема да врши испорака од 04.07. до 18.07.2022 год.

City Flowers Skopje

Кутија со вино, цвеќе и чоколади Priv

  • Содржина на прикажаниот производ : Дрвена кутија, Црвено вино Alexandria Cuvee TIKVES (750 мл.), Merci чоколади (250 гр.), аранжман со сукуленти, рози, памук и зеленило во керамичка здела
  • Можност за избор помеѓу 5 варијанти на вино
  • Вклучена е бесплатна картичка за порака
  • Можност за избор на дополнителни производи
  • Бесплатна испорака во Скопје
  • Бојата и типот на кутијата зависи од моменталните залихи

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производии
Хелиум Срце
(1 балон)
+ 370 ден
Хелиум балони
(7 балони)
+ 1000 ден
Meче
(30 см)
+ 600 ден
MERCI
(250 гр.)
+ 410 ден
Стаклена Вазна
(20 см)
+ 350 ден
TOFFIFEE
(200 гр.)
+ 370 ден
Lindt Lindor
(200 гр.)
+ 410 ден
BAJADERA
(200 гр.)
+ 390 ден
RAFFAELLO
(150 гр.)
+ 320 ден
T'ga za Jug
Тиквеш 0,75 л.
+ 430 ден
ALEXANDRIA
Тиквеш 0,75 л.
+ 430 ден
Alexandria Cuvée - Црвено
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Alexandria Cuvée - Розе
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Alexandria Cuvée - Бело
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Domaine Lepovo - црвено
Тиквеш 0,75 л
+ 1600 ден

Cityflowers.mk врши испорака само на територија на Град Скопје и истата е секогаш бесплатна.
Испораката се извршува :

-       од денес за утре

-       секој работен ден од понеделник до сабота, во период од 10.00 до 16.00 часот.

Исто така можете да закажете испорака на одреден датум, два месеци однапред.

Недела и државни празници се неработни денови.

За испорака во другите градови низ Македонија контактирајте не на info@cityflowers.mk


Повеќе
Испратете честитки за со најубави желби, до секој ваш пријател или бизнис соработник и искажете ја Вашата почит, благодарност и желба на еден поинаков начин.
Содржина:
- Дрвена кутија
- Црвено вино Alexandria Cuvee TIKVES (750 мл.)
- Merci чоколади (250 гр.)
- аранжман со сукуленти, рози, памук и зеленило во керамичка здела

Имајте предвид дека постои можност одредени цвеќиња, бои, саксии или корпи да не се достапни во моментот на вашата нарачка. Во ваков случај, извршуваме замена на истите со најслични на нарачаните (со еднаква или поголема вредност) и со чија употреба ќе го задржиме истиот дизајн на цвеќето/аранжманот кој сте го одбрале. 
1. Внимателно додавајте вода во сунѓерот од аранжманот на секои два до три дена.
2. Отстранувајте го зеленилото кое овенало. 
3. Наглите промени на температурата може да придонесат кон побрзо овенување на зеленилото.
4. Поставете го аранжманот подалеку од директна сончева светлина и други извори на топлина.
5. И секако, не заборавајте да ужувате во друштвото на вашата новогодишна декорација :)

Достава

 

Изненадувања

 

+389 70 272 728

Наш предлог

Совети за одгледување и промоции?