City Flowers Skopje

Lucky Bamboo

  • Висина на растението прикажано на фотографијата: 20 см
  • Достапно во повеќе големини
  • Се испорачува во керамички сад
  • Вклучена е бесплатна картичка за порака
  • Можност за избор на дополнителни производи (вино, чоколади, мече...)
  • Бесплатна испорака во Скопје

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производии
Хелиум Срце
(1 балон)
+ 370 ден
Хелиум балони
(7 балони)
+ 1000 ден
Meче
(30 см)
+ 600 ден
MERCI
(250 гр.)
+ 410 ден
Стаклена Вазна
(20 см)
+ 350 ден
TOFFIFEE
(200 гр.)
+ 370 ден
Lindt Lindor
(200 гр.)
+ 410 ден
BAJADERA
(200 гр.)
+ 390 ден
RAFFAELLO
(150 гр.)
+ 320 ден
T'ga za Jug
Тиквеш 0,75 л.
+ 430 ден
ALEXANDRIA
Тиквеш 0,75 л.
+ 430 ден
Alexandria Cuvée - Црвено
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Alexandria Cuvée - Розе
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Alexandria Cuvée - Бело
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Domaine Lepovo - црвено
Тиквеш 0,75 л
+ 1600 ден

Cityflowers.mk врши испорака само на територија на Град Скопје и истата е секогаш бесплатна.
Испораката се извршува :

-       од денес за утре

-       секој работен ден од понеделник до сабота.

Исто така можете да закажете испорака на одреден датум, два месеци однапред.

Недела и државни празници се неработни денови.


Повеќе
Во прекрасни зелени тонови,  ова растение Love & Luck Bamboo Plant е одличен подарок за секоја пригода. Без разлика дали вашите најблиски се преселиле во нов дом или пак вашиот пријател има ново работно место, овој подарок со сигурност ќе предизвика намсевка кај оној кој ќе го прими.
Дополнете со некое од нивните омилени чоколади или пак пијалок и бидете сигурни дека подарувате одличен подарок. 
Висина на растението: 20 см


Имајте предвид дека постои можност одредени цвеќиња, бои или саксии да не се достапни во моментот на вашата нарачка. Во ваков случај, извршуваме замена на истите со најслични на нарачаните (со еднаква или поголема вредност) и со чија употреба ќе го задржиме истиот дизајн на цвеќето/аранжманот кој сте го одбрале. 

Наводнување: Секогаш бидете сигурни дека корењата се убаво потопени во вода. Додавајте свежа вода на секој 7 до 10 дена за да го одржите вашиот Lucky Bamboo среќен. Во водата може да се формираат алги, па затоа чистете го садот во кој се наоѓа бамбусот на неколку месеци. Хлорот може штетно да делува на ова растение, па затоа најдобро е да се остави водата да отстои преку ноќ пред да го залевате вашиот Lucky Bamboo.

Светлина: Толерира мала осветленост и индиректна сончева светлина. Сепак повеќе ќе расте доколку се постави на поосветлено место, па затоа чувајте го во добро осветлена просторија, но не на директна изложеност на сонце.

Температура: Оптимална температура за раст и развој е од 18- 35°C што го прави ова растение погодно за чување дома или во вашата канцеларија. За време на ладните месеци, бидете внимателни и не го оставајте вашиот бамбус на ладно место.

Преместување во поголем сад: Вашиот бамбус треба да го преместите во поголем сад тогаш кога неговите коренчиња ќе станат премногу збиени и испреплетени во садот во кој расте. За тоа ќе ви бидат потребни поголем сад и мали камчиња. Внимателно подигнете го бамбусот и пренесете го во новиот сад. Покријте ги коренчињата со иситнетите камчиња. Додадете вода до ниво каде коренчињата и камчињата ќе бидат целосно покриени, но внимавајте стеблата на бамбусот да не бидат премногу навлажнети.

Достава

 

Изненадувања

 

+389 70 272 728

Наш предлог

Совети за одгледување и промоции?