City Flowers Skopje

Кутија со вино, растение и чоколади 3

  • Содржина на прикажаниот производ : Дрвена кутија, Бело вино Bela Voda TIKVES (750 мл.), Merci чоколади (250 гр.), Lindt чоколади (200 гр.), растение Бонсаи (висина 40 см) и керамичка саксија
  • Достапно во една големина и 5 варијанти на вино
  • Се испорачува во соодветно пакување
  • Вклучена е бесплатна картичка за порака
  • Можност за избор на дополнителни производи
  • Бесплатна испорака во Скопје

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Хелиум балони
(7 балони)
+ 1000 ден
MERCI
(250 гр.)
+ 410 ден
Стаклена Вазна
(20 см)
+ 350 ден
TOFFIFEE
(200 гр.)
+ 370 ден
Lindt Lindor
(200 гр.)
+ 410 ден
BAJADERA
(200 гр.)
+ 390 ден
T'ga za Jug
Тиквеш 0,75 л.
+ 430 ден
Barovo - Црвено
Тиквеш 0,75 л
+ 1600 ден
Bela Voda - Бело
Тиквеш 0,75 л.
+ 1600 ден
Alexandria Cuvée - Црвено
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Alexandria Cuvée - Розе
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Alexandria Cuvée - Бело
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден

Cityflowers.mk врши испорака само на територија на Град Скопје и истата е секогаш бесплатна.
Испораката се извршува :

-       од денес за утре

,секој работен ден од Понеделник до Сабота.

Исто така можете да закажете испорака на одреден датум, два месеци однапред.

Недела и државни празници се неработни денови.


Повеќе
-  Дрвена кутија, Бело вино Bela Voda TIKVES (750 мл.), Merci чоколади (250 гр.), Lindt чоколади (200 гр.), растение Бонсаи (висина 40 см) и керамичка саксија (прикажан на фотографијата)


Имајте во предвид дека постои можност одредени цвеќиња, зеленило или дополнителни производи да не се достапни во моментот на вашата нарачка. Во ваков случај, извршуваме замена на истите со најслични на нарачаните (со еднаква или поголема вредност) и со чија употреба ќе го задржиме истиот дизајн на букетот кој сте го одбрале.

Светлина: Ова растение сака многу светлина и би било најсреќно кога е поставено покрај прозорец каде што има најмногу светлина, но не директна сончева.

Наводнување: Одржувајте ја земјата рамномерно влажна, но никогаш не доволувајте да биде премногу мокра. Ова растение не сака да биде целосно суво. Постојано мокра земја може да доведе до скапување на кореновиот систем. За наводнувањето користете вода која ја има собната температура . Во зимскиот период намалете со наводнувањето.

Температура: Оптимална температура за ова растение е од 18 до 24°C, но преку зима може да издржи и поладни температури од околу 16°C. Може повремено и да се оросува со млака одстојана вода, посебно во текот на зимата во услови на централно греење. Осетливо е на провев и од таа причина не треба да се поставува на места каде има поголема циркулација на воздухот.

Земја: Користете земја со добра дренажа. Доколку земјата ја задржува водата можете да ја измешате со ситен песок со цел да обезбедите подобра дренажа. 

Прихрана: Додавајте течно ѓубриво за зелени растенија на секои 2 недели во периодот од Март до Септември.

Пресадување: Ова растение може да се пресадува на секои две до три години или еднаш годишно доколку кореновиот систем започне да излегува од постоечката саксија. Пресадувањето се прави на пролет, во поглема саксија која има отвори за дренажа. Откако ќе го пресадите растението поставете го во сенка и добро наводнете го.

Кастрење: При кастрењето важи правилото на секои 6 ливчиња да се одстранат 3 ливчиња. Ова правило важи за поголемита растенијa и се разбира зависи и од обликот на растението кој би сакале да го постигнете.

Напомена: На секое здраво растение растат многу нови ливчиња. Некои од нив природно паѓаат поради промена на времето, недоволно светлина или пак неправилен распоред на наводнување. Поголемиот број на растенија се прилагодуваат на новата средина во рок од една до две недели.

Достава

 

Изненадувања

 

+389 70 272 728

Наш предлог

Совети за одгледување и промоции?