City Flowers Skopje

Хлорофитум (Chlorophytum)

  • Висина на растението прикажано на фотографијата: 20-30 см
  • Достапно во една големина
  • Можност за избор помеѓу керамичка саксија или украсна хартија
  • Вклучена е бесплатна картичка за порака
  • Можност за избор на дополнителни производи
  • Бесплатна испорака во Скопје 


Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Хелиум балони
(7 балони)
+ 1000 ден
MERCI
(250 гр.)
+ 410 ден
Стаклена Вазна
(20 см)
+ 350 ден
TOFFIFEE
(200 гр.)
+ 370 ден
Lindt Lindor
(200 гр.)
+ 410 ден
BAJADERA
(200 гр.)
+ 390 ден
T'ga za Jug
Тиквеш 0,75 л.
+ 430 ден
Barovo - Црвено
Тиквеш 0,75 л
+ 1600 ден
Bela Voda - Бело
Тиквеш 0,75 л.
+ 1600 ден
Alexandria Cuvée - Црвено
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Alexandria Cuvée - Розе
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Alexandria Cuvée - Бело
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден

Cityflowers.mk врши испорака само на територија на Град Скопје и истата е секогаш бесплатна.
Испораката се извршува :

-       од денес за утре

,секој работен ден од Понеделник до Сабота.

Исто така можете да закажете испорака на одреден датум, два месеци однапред.

Недела и државни празници се неработни денови.


Повеќе

Хлорофитумот (Chlorophytum) е растение кое брзо расте и е доста лесно за одгледување. Одличен избор на подарок за луѓе кои се почетници во одгледувањето на растенија. Израдувајте ги вашите најблиски и направете им го денот поубав.

Потребно е само да одберете дали да го испратиме во керамичка саксија или пак во украсна хартија. Картичка за лична порака е вклучена.

Висина на растението: 20-30 см

Имајте во предвид дека постои можност одредени цвеќиња, бои или саксии да не се достапни во моментот на вашата нарачка. Во ваков случај, извршуваме замена на истите со најслични на нарачаните (со еднаква или поголема вредност) и со чија употреба ќе го задржиме истиот дизајн на цвеќето/аранжманот кој сте го одбрале. 

Температура: Минималната температура не треба да падне под 7 °C. Идеална собна температура 15-24 °C.

Светлина: Ова растение сака светлина во просторијата во која се наоѓа, но не директна сончева светлина.

Наводнување:  Во периодот помеѓу Пролет и Лето е потребно да се наводнува почесто, а во Зима намалете го наводнувањето. Исто така внимавајте да не го наводнувате премногу бидејки многу вода и постојана влажна земја може да придонесе до скапување на корените на растението.

Земја: Одговара секоја мешавина од земја за садење.

Прихрана: Се прихранува со разредено течно ѓубриво во периодот помеѓу Пролет и Лето. Во текот на зимскиот период не се прихранува.

Пресадување: Се пресадува во Пролет доколку растението порасне поголемо од својата сакскија. Проверете дали има корени кои излегуваат од дупките за дренажа на саксијата.

Достава

 

Изненадувања

 

+389 70 272 728

Наш предлог

Совети за одгледување и промоции?