City Flowers Skopje

Ахмеа (Aechmea fasciata)

  • Висина на растението прикажано на фотографијата: 50 см
  • Достапно во повеќе големини
  • Се испорачува во керамичка саксија
  • Вклучена е бесплатна картичка за порака
  • Можност за избор на дополнителни производи (вино, чоколади, мече...)
  • Бесплатна испорака во Скопје 

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производи
Meче
(30 см)
+ 550 ден
MERCI
(250 гр.)
+ 410 ден
Ferrero Rocher
(200 гр.)
+ 410 ден
Стаклена Вазна
(20 см)
+ 350 ден
TOFFIFEE
(200 гр.)
+ 370 ден
Lindt Lindor
(200 гр.)
+ 410 ден
BAJADERA
(200 гр.)
+ 390 ден
RAFFAELLO
(150 гр.)
+ 320 ден
T'ga za Jug
Тиквеш 0,75 л.
+ 430 ден
ALEXANDRIA
Тиквеш 0,75 л.
+ 430 ден
Barovo - Црвено
Тиквеш 0,75 л
+ 1600 ден
Bela Voda - Бело
Тиквеш 0,75 л.
+ 1600 ден
Alexandria Cuvée - Црвено
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Alexandria Cuvée - Розе
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Alexandria Cuvée - Бело
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден

Cityflowers.mk врши испорака само на територија на Град Скопје и истата е секогаш бесплатна.
Испораката се извршува :

-       од денес за утре

,секој работен ден од Понеделник до Сабота.

Исто така можете да закажете испорака на одреден датум, два месеци однапред.

Недела и државни празници се неработни денови.


Повеќе
Висина на растението број 1: 50 см


Имајте во предвид дека постои можност одредени цвеќиња, бои или саксии да не се достапни во моментот на вашата нарачка. Во ваков случај, извршуваме замена на истите со најслични на нарачаните (со еднаква или поголема вредност) и со чија употреба ќе го задржиме истиот дизајн на цвеќето/аранжманот кој сте го одбрале. 

Температура:  Оптимална температура за раст и развој е 18-25 °C.

Светлина: Успешно се одгледува на светло место и пожелно е да биде поставена на источен или западен прозор.

Наводнување: Залејте штом се исуши површината на земјата. Во лето наводнувајте ја еднаш неделно, а во зима поретко, на секои 10 дена. Не дозволувајте корењата да се исушат во потполност.

Земја: Грубо изронета тресетна земја или земја за орхидеи односно земја со добра дренажа.

Прихрана: Во лето прихранувајте ја на секои 2 недели со течно ѓубриво или прихрана за орхидеи.

 

Достава

 

Изненадувања

 

+389 70 272 728

Наш предлог

Совети за одгледување и промоции?