Драги наши пријатели, Ве известуваме дека сервисот на City Flowers нема да врши испорака од 04.07. до 18.07.2022 год.

City Flowers Skopje

Аглонема

  • Висина на растението прикажано на фотографијата: 40-50 см
  • Достапно во една големина
  • Се испорачува во керамичка саксија
  • Вклучена е бесплатна картичка за порака
  • Можност за избор на дополнителни производи
  • Бесплатна испорака во Скопје 

Количина:

На залиха
Популарни дополнителни производии
Хелиум Срце
(1 балон)
+ 370 ден
Хелиум балони
(7 балони)
+ 1000 ден
Meче
(30 см)
+ 600 ден
MERCI
(250 гр.)
+ 410 ден
Стаклена Вазна
(20 см)
+ 350 ден
TOFFIFEE
(200 гр.)
+ 370 ден
Lindt Lindor
(200 гр.)
+ 410 ден
BAJADERA
(200 гр.)
+ 390 ден
RAFFAELLO
(150 гр.)
+ 320 ден
T'ga za Jug
Тиквеш 0,75 л.
+ 430 ден
ALEXANDRIA
Тиквеш 0,75 л.
+ 430 ден
Alexandria Cuvée - Црвено
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Alexandria Cuvée - Розе
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Alexandria Cuvée - Бело
Тиквеш 0,75 л.
+ 590 ден
Domaine Lepovo - црвено
Тиквеш 0,75 л
+ 1600 ден

Cityflowers.mk врши испорака само на територија на Град Скопје и истата е секогаш бесплатна.
Испораката се извршува :

-       од денес за утре

-       секој работен ден од понеделник до сабота.

Исто така можете да закажете испорака на одреден датум, два месеци однапред.

Недела и државни празници се неработни денови.


Повеќе

Аглонема  (Aglonema) е атрактивно маслинесто - зеленo собно растение кое бара малку грижа. Името го добива по интересните долгнавести листови прошарани со интересни темни ленти. Ова растение со својата јака скоро рефлектирачка зелена боја ќе се вклопи во секаков амбиент и со сигурност ќе го разубави секој простор било тоа да е канцеларија, дневен боравок, кујна или бања. Ова растение е истотака познат прочистувач  на воздухот од бензин и формалдехид и не бара многу светлина. Не се двоумете и поклонете го некому или почастете се себеси со овој идеален пријател.
 

Висина на растението: 40-50 см

Имајте предвид дека постои можност одредени цвеќиња, бои или саксии да не се достапни во моментот на вашата нарачка. Во ваков случај, извршуваме замена на
истите со најслични на нарачаните (со еднаква или поголема вредност) и со чија употреба ќе го задржиме истиот дизајн на цвеќето/аранжманот кој сте го одбрале. 

Наводнување: Не бара редовно наводнување, бидејќи ова растение сака земјата во горниот слој помеѓу две полевања да се исуши. Затоа проверувајте еднаш седмично дали земјата е сува или влажна пред да полевате. Не дозволувајте листовите да жолтеат! Тоа е знак на премногу вода.

Температура: Оптимална температура за ова растение е од 16 до 20°C. Во зима не смее да биде изложено на пониски температури од 15°C.

Светлина: Ова растение се прилагодлува на секаква светлина, но сепак предпочита индиректна сончева светлина и добро вирее на сенчести места. Одлично се снаоѓа во канцелариите, дневните соби, па дури и во кујните и бањите поради неговата способност да напредува при слаба осветленост и вештачко осветлување.

Земја: Користете земја со добра дренажа. Доколку земјата ја задржува водата можете да ја измешате со ситен песок со цел да обезбедите подобра дренажа. Во принцип може да се користи секоја мешавина за саксиско цвеќе.

Прихрана: Додавајте течно ѓубриво за зелени растенија на секои 2 недели во периодот од пролет до есен.

Достава

 

Изненадувања

 

+389 70 272 728

Наш предлог

Совети за одгледување и промоции?