City Flowers Skopje

Новогодишни

Топлината и убавината на Новогодишните и Божиќните празници е во магијата на споделувањето среќа, подароци, честитки со најубави желби за годината што следи. За таа цел, за Вас ги одбравме најдобрите подароци од свежо цвеќе кои ќе Ви помогнат да ја искажете Вашата почит, благодарност и желба за поубава и успешна наредна година, до секој ваш близок пријател или деловен соработник.  

Букет цвеќе Магдалена

Сакате драма ефект? Со овој букет од црвени страсни рози и контраст од белиот и миризлив крин бидете сигурни дека ќе го постигнете тоа! Незаборавен момент кој ќе ви ги отвори сите врати до срцето.

Останува само да ја одберете големината, M големина прикажана на фотографијата, или L големина.

1570 0 ден.
Букет цвеќе Пастелно задоволство

Искажете ги своите чувства без да зборувате. Комбинацијата од белата боја на кринот и нежно розевата ружа дополнета со разиграната алстромериа е безвременска и претставува одличен избор на подарок за секоја пригода.

На фотографијата е прикажана М големина, а истиот букет можете да го одберете и во L големина.

1710 0 ден.
Антуриум
Овој волшебен Антуриум пристигнува со прекрасни црвени цветови во облик на срце и темнозелени срцевидни листови. Бидете сигурни дека ке предизвика насмевка и задоволство и претставува одличен подарок за секоја пригода.

Растението доаѓа со керамичка саксија, а на вас остнува да одберете големина на растението.
Картичка за порака е вклучена.
1210 0 ден.
Новогодишна Елка
Новогодишен подарок кој, без сомневање, ќе ја донесе празничната магија во секој дом. Уживајте со своето семејство или пак колегите и пријателите во декорирањето на оваа зимзелена мини Елка која доаѓа со 12 лампиони и новогодишен украс за врвот.

Можете да одберете Елка во керамичка бела саксија (прикажана на фотографијата) или пак завиткана во украсна хартија. 
Изборот е Ваш. Во понудата е вклучена и картичка за лична порака.
890 0 ден.
Новогодишно Мини Дрво

Новогодишен подарок кој со сигурност ќе ја донесе празничната магија во секој дом. Уживајте со своето семејство или пак колегите и пријателите во декорирањето на ова зимзелено мини Дрво Cypress која доаѓа со 12 лампиони и новогодишен украс за врвот.

Можете да одберете мини Дрво во керамичка бела саксија (прикажана на фотографијата) или пак завиткано во украсна хартија. 
Изборот е Ваш. Во понудата е вклучена и картичка за лична порака.

870 0 ден.
image of Божиќна Ѕвезда на попуст залиха
Божиќна Ѕвезда

Колоритна и достоинствена, Божиќната Ѕвезда е предвесник на доаѓањето на Божиќните и Новогодишните празници. Со својата свечена црвено зелена боја одлично се вклопува во празничната декорација на секој дом. Вистински подарок кој ќе ви помогне да ја споделите радоста и среќата со вашите најблиски и да испратите искрени честитки со најубави желби за годината што следи.

Можете да одберете  Божиќна Ѕвезда во керамичка бела саксија (прикажана на фотографијата) или пак завиткана во украсна хартија. Изборот е Ваш.

Во понудата е вклучена и картичка за лична порака.

550 750 ден.
image of Ѕвездено Дрво на парите залиха
Ѕвездено Дрво на парите
Сакате да подарите подарок кој долго ќе трае, не бара специфични услови за растење и посебно знаење за нега ? Овој сукулент попознат како Дрвото на парите, сега и во новогодишно издание со додаток на новогодишни ѕвези е одличен избор за Вас. Вистински подарок кој ќе ви помогне да ја споделите радоста и среќата со вашите најблиски и да испратите искрени честитки со најубави желби за годината што следи.

Можете да одберете растение во керамичка саксија (прикажано на фотографијата) или пак завиткано во украсна хартија. Вклучена е и бесплатна картичка за порака.
500 0 ден.
Празнична декорација

Декорирањето на нашиот дом е еден од најубавите делови на празниците.
Украсете го својот дом или канцеларија, или пак изненадете ги вашите блиски со оваа рачно изработена празнична декорација. Новогодишен подарок кој со сигурност ќе ја донесе празничната магија во секој дом, исполнета со желбите и честитките за подобра и поубава година што следи.

Можете да одберете една празнична декорација или пакет од три декорации. Картичка за лична порака е вклучена . 

420 0 ден.
image of Среќен Новогодишен Сукулент залиха
Среќен Новогодишен Сукулент
Сакате да подарите подарок кој долго ќе трае, не бара специфични услови за растење и посебно знаење за нега ? Овој сукулент сега и во новогодишно издание со додаток на новогодишни црвени лампиони е одличен избор за Вас. Вистински подарок кој ќе ви помогне да ја споделите радоста и среќата со вашите најблиски и да испратите искрени честитки со најубави желби за годината што следи.

Можете да одберете сукулент во керамичка саксија (прикажано на фотографијата) или пак завиткан во украсна хартија. Вклучена е и картичка за Вашата лична порака.
650 0 ден.

Порачај букет до 14:30 за испорака истиот ден!

Совети за одгледување и промоции?