City Flowers Skopje

Кутии со цвеќе

Секогаш потсетувајте се на добрите луѓе во вашиот живот, на оние посебните,  кои ве тераат да се насмевнете, кои ви нудат причина да бидете среќни, кои безусловно се секогаш тука за вас.
Без разлика дали им е роденден или именден, или пак прославуваат важен момент во нивниот живот или само сакате да им се заблагодарите и да им го направите денот повесел, бидете сигурни дека свежото цвеќе е секогаш правилен избор  :)

слика од Кутија со цвеќе Искра страст залиха
Кутија со цвеќе Искра страст

Идеална комбинација на црвени и бели рози и еустоми. Овој дизајн симболизира двајца љубовници сплотени во перфектна хармонија.

Доаѓа во една големина заедно со картичка за лична порака.

2380 0 ден.
слика од Кутија со цвеќе Магичен допир залиха
Кутија со цвеќе Магичен допир

Овој цветен дизајн е како огледало на личност полна со енергија и виталност. Изненадете ја вашата сакана со овој цветен дизајн од црвени рози и орхидеја во комбинација со преубавата еустома и хиперукум. Со овој подарок бидете сигурни дека ќе ја изразите благодарноста и радоста што сте заедно со вашата сакана личност.

Доаѓа во една големина заедно со картичка за лична порака.

2700 0 ден.
слика од Цветна корпа ново залиха
слика од Кутија со цвеќе Вероника залиха
Кутија со цвеќе Вероника

Вероника доаѓа со страсни црвени рози во отмена комбинација со црвениот хиперикум. Современ подарок кој ќе го комплетира прославувањето на Вашата годишнина или пак романтичен подарок за секоја пригода.

Овој цветен дизајн доаѓа во една големина. Картичка за лична порака е вклучена.

2380 0 ден.
слика од Кутија со цвеќе Радост залиха
Кутија со цвеќе Радост

Живописна комбинација на богати и јаки бои на црвени рози, зелена хризантема, бела еустома и хиперикум. Софистициран цветен дизајн кој со сигурнот ќе ја импресионира личноста која ќе го добие и ќе предизвика вистинска радост.

Доаѓа во една големина заедно со картичка за лична порака.

2290 0 ден.
слика од Кутија со цвеќе Слатки чувства залиха
Кутија со цвеќе Слатки чувства

Уште пред стотици години, цвеќињата биле едни од најубавите подароци преку кои се изразувале слатките чувства на љубов, пријателство, благодарност или восхит. Ако го барате идеалниот подарок, насочете го своето внимание кон овие извонредни цвеќиња, шарено насликани како во бајка и ставени во прегратка. Испратете ги своите чувства и емоции на оптимизам, радост и ведрина со прекрасните хризантеми, кои воедно се и симбол на мудрост и доблест.

Овој цветен дизајн доаѓа во една големина. Картичка за лична порака е вклучена.

1940 0 ден.

Совети за одгледување и промоции?