City Flowers Skopje

Кутии со цвеќе

Секогаш потсетувајте се на добрите луѓе во вашиот живот, на оние посебните,  кои ве тераат да се насмевнете, кои ви нудат причина да бидете среќни, кои безусловно се секогаш тука за вас.
Без разлика дали им е роденден или именден, или пак прославуваат важен момент во нивниот живот или само сакате да им се заблагодарите и да им го направите денот повесел, бидете сигурни дека свежото цвеќе е секогаш правилен избор  :)

Кутија со цвеќе Шармантна и шик

Прекрасен цветен дизајн од ориентален крин, црвени рози, гербери и хризантеми кој ќе ви помогне да ги откриете вашите чувства.  Кога личноста од вашите соништа е едноставна, а сепак шармантна и шик...

Доаѓа во една големина заедно со картичка за лична порака.

1970 0 ден.
Пролетна Убавина
Впечатлив и богат цветен дизајн исполнет со љубов и топлина. Прекрасните бои на хризантемата и алстромеријата, во комбинација со прекрасната бела ружа привлекуваат внимание и даваат чувство на ентузијазам, ведрина и радост. Совршен подарок за вашите сакани и блиски личности.

Можете да одберете помеѓу две комбинации на бои: 1) лила со бела, или 2) крем со бела. 
Овој дизајн доаѓа во една големина. 
Картичка за лична порака е вклучена.

1840 0 ден.
Кутија со цвеќе Волшебно изгрејсонце

Овој цветен дизајн е еден од оние на кои не можете да кажете не, всушност го посакувате веднаш штом ќе го видите – љубов на прв поглед :)  Впрочем тоа е и целта на цвеќето – моќта да го магепса човекот е оромна и единствена.

Доаѓа во една големина заедно со картичка за лична порака.

2630 0 ден.
Кутија со цвеќе Разнобојни зраци

Разновидноста на боите предизвикува чувства на живост и возбуда. Без разлика дали вашата личност е бурна или пак исполнета со ентузијазам и среќа, сигурно е дека секој кој ќе го добие овој цветен дизајн ќе биде пресреќен!

Доаѓа во една големина заедно со картичка за лична порака.

2180 0 ден.
Волшебна градина

Денес е вистинскиот ден да го разубавите денот на некоја ваша драга личност и ова е совршен цветен дизајн за насмевки и радост што трае вечно.
Хризантемите носат многу значења: трајното пријателство и искрената симпатија, поддршка на семејството и пријателите, охрабрување за оние кои имаат потреба од оптимизам, обновување и здравје, долг живот и среќа, посветеност. Со Хризантемите можете да искажете благодарност и љубов кон блиско лице, или да изразите поддршка кон вашиот пријател кој се соочува со важен предизвик.

Можете да одберете помеѓу три комбинации на бои: 1) жолта со бела, 2) лила со бела и 3) бела, жолта и лила комбинација. Овој дизајн доаѓа во една големина. 
Картичка за лична порака е вклучена.

1550 0 ден.
Кутија со цвеќе Ева

Минималистички избор на ориентален крин, црвени рози и хризантеми. Испратете ја вашата љубов со елеганција и стил преку овој цветен дизајн.

Доаѓа во една М големина  (прикажана на фотографијата) и две варијанти, со црвени или бели ружи. Изборот е Ваш. Вклучена е и картичка за лична порака.

2050 0 ден.
Кутија со цвеќе Ти Благодарам

Едноставен дизајн кој потсетува на благодарност и почит. Вистински избор доколку сакате да искажете благодарност и да предизвикате насмевка и радост кај оној кој ќе го добие овој подарок.
Овој цветен дизајн доаѓа во една големина и две варијанти: лила-бела (прикажана на фотографијата) и крем-бела. Картичка за лична порака е вклучена.

1820 0 ден.
слика од Кутија со цвеќе Волшебно бело залиха
Кутија со цвеќе Волшебно бело

Предизвикајте гооооооолема насмевка :)  ‘од уво до уво‘ со овој неодолив цветен дизајн од бели цветови. Бидете сигурни дека и срцето ќе одскокнува од среќа заедно со насмевката на лицето на оној кој ќе го добие овој подарок.

Овој цветен дизајн доаѓа во една големина. Картичка за лична порака е вклучена.

1840 0 ден.

Совети за одгледување и промоции?