City Flowers Skopje

Кутии со цвеќе

Секогаш потсетувајте се на добрите луѓе во вашиот живот, на оние посебните,  кои ве тераат да се насмевнете, кои ви нудат причина да бидете среќни, кои безусловно се секогаш тука за вас.
Без разлика дали им е роденден или именден, или пак прославуваат важен момент во нивниот живот или само сакате да им се заблагодарите и да им го направите денот повесел, бидете сигурни дека свежото цвеќе е секогаш правилен избор  :)

слика од Кутија со вино, цвеќе и чоколади Priv ново
Кутија со вино, цвеќе и чоколади Priv
Испратете честитки за со најубави желби, до секој ваш пријател или бизнис соработник и искажете ја Вашата почит, благодарност и желба на еден поинаков начин.
2750 0 ден.
слика од Кутија со цвеќе Срце од Рози ново
Кутија со цвеќе Срце од Рози
Розата е кралица на цвеќињата кога зборуваме за страсна и вечна љубов и искрена посветеност. Црвените рози се класичен избор, полн со шарм, елеганција и различност, јасно комуницирајќи ги чувствата на давателот. 
Одличен подарок за Вашата сакана личност за одреден ден или пак изненадување без одреден повод.
3410 0 ден.
Разигран Фустан

Заводливи рози … се насмевнуваат нежно за да го разубават денот на драгата личност. Совршени за млади љубовници.

Нежните рози во деликатни и убави нијанси, се чини дека се господари на чувства на искрена љубов, благодарност и почит. Како симбол на неспоредлива убавина, чест и доверба, посветеност кон најблиските, розите се секогаш вистински избор за пријатно изненадување и споделување на вашите емоции. Пригоден подарок за одбележување на важни настани и испраќање на вашите најдобри честитки.

На фотографијата е прикажана M големина со 11 рози.  Картичка за лична порака е вклучена.

2070 0 ден.
Кутија со цвеќе Снежна убавина

Белиот крин потсетува на чистотата на младоста и благородноста на срцето, розите ја симболизираат убавината, честа и посветеноста, алстромеријата и хризантемата претставуваат доверба, невиност и благодарност.
Изразете ја вашата почит и пријателство со прозрачен и елегантен цветен дизајн кој ќе предизвика нежна и благодарна насмевка.

Доаѓа во една големина заедно со картичка за лична порака.

2070 0 ден.
Кутија со цвеќе Слатки чувства

Уште пред стотици години, цвеќињата биле едни од најубавите подароци преку кои се изразувале слатките чувства на љубов, пријателство, благодарност или восхит. Ако го барате идеалниот подарок, насочете го своето внимание кон овие извонредни цвеќиња, шарено насликани како во бајка и ставени во прегратка. Испратете ги своите чувства и емоции на оптимизам, радост и ведрина со прекрасните хризантеми, кои воедно се и симбол на мудрост и доблест.

Овој цветен дизајн доаѓа во една големина. Картичка за лична порака е вклучена.

1940 0 ден.
Кутија со цвеќе Зимска Приказна

Овој микс на бела еустома, ориентален крин и хризантема со сигурност ќе предизвика пријатно изненадување, широка насмевка и топлина во душата. Одличен избор за роденденски подарок, годишнина или пак подарок без причина.

Овој цветен дизајн доаѓа во една големина. Картичка за лична порака е вклучена.

2050 0 ден.
Кутија со цвеќе Шармантна и шик

Прекрасен цветен дизајн од ориентален крин, црвени рози, гербери и хризантеми кој ќе ви помогне да ги откриете вашите чувства.  Кога личноста од вашите соништа е едноставна, а сепак шармантна и шик...

Доаѓа во една големина заедно со картичка за лична порака.

1970 0 ден.

Совети за одгледување и промоции?